Tatil Paketleri

Ekonomik Tatil Paketleri

Tatil paketleri, tatil yapacağınız otelde bellli bir süre için ayırttığınız oda fiyatının yanı sıra ulaşımın, yani otobüs veya uçağın ve uçaktan sonra transferin dahil olduğu paketlerdir.

İnternette, tatil sitelerinden alışveriş yaparken içinde paket geçen birçok tatil ifadesiyle karşılaşabilirsiniz. Bunlardan hangisinin istediğiniz paket olduğuna karar vermek için yardımcı olmaya çalışalım.

Ulaşım dahil paketler veya ulaşım dahil yurtiçi paketler, uçak ya da otobüs ulaşımının dahil olduğu paketlerdir. Burada dikkat edilmesi gereken tatil şirketinin veya otellerin bu paketi ne koşullarda sağladığıdır. Bazı oteller, bu paketi bir hafta ve üzerinde kalacak konukları için geçerli kılarlar. Paket hakkındaki bilgilerde buna zaten değinilir.

Uçaklı otel paketleri veya uçaklı tatil paketleri, aldığınız tatile uçak ulaşımının dahil olduğu anlamına gelir. Bu paketlerde genelde uçaktan sonra otele aktarma yapacak araç da bulunur.

Ekonomik Tatil Paketleri

Ekonomik tatil paketleri veya ucuz tatil paketleri, tatil yapmak isteyen ama tatile çok fazla harcama yapmak istemeyen tatilcilerin tercih ettiği paketlerdir. Yani, çok fazla masraf olacak diye tatili es geçmenize gerek yok. Bu paketlerden birini seçebilirsiniz.

Tatil paketleri sadece otellerle sınırlı değildir. Paket turlar, tatil yapacağınız bölgede otel ve ulaşımla birlikte programa dahil tekne turları ve sağlık sigortası gibi ayrıntıların dahil olduğu turlardır. Kültür turları da büyük ölçüde paket turlar olarak adlandırılabilir.

Balayı paketleri, ulaşımın yanı sıra genelde otelin size tam bir balayı konsepti sunmasının da dahil olduğu paketlerdir. Direkt balayı paketi yoksa tatil şirketini veya oteli balayı tatili için geldiğinize dair bilgilendirin. Böylece size özel sürprizler hazırlanabilir: özel süslenmiş bir oda, ay ışığı veya mum ışığında başbaşa bir akşam yemeği, birlikte bir spa masajı…

tatil paketleri

Yurtiçi paketler dışında yurtdışı paketler de karşılaşabileceğiniz paketler arasında. Yunanistan turları genelde otobüsle yapıldığı için otobüs olduğu pakette belirtilmeyebilir. Ama uçaklı turlarda, ekstra ücret ödememek için uçağın pakete dahil olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Uçak dahil değilse tatil şirketiniz muhtemelen bilet ayırtma konusunda size yardımcı olacak veya yönlendirme yapacaktır.

Yavru vatan lakaplı Kıbrıs’ta tatil, özellikle casino sevenler için hep revaçta. Kıbrıs tatil paketleri, genelde uçağın dahil olduğu paketlerdir. Tatilin gün sayısı değişken olabilir.

Erken Rezervasyon Tatil Paketleri

Erken rezervasyon paketleri, sadece erken rezervasyon dönemine özel paketlerdir. Erken rezervasyonda oteller %45’lere varan indirimler yaparlar. Ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız otellerin en güzel odalarını o kadar indirimli alma fırsatı yakalarsınız. Erken rezervasyon paketlerinde de bazı oteller ulaşım olanakları tanır.

Anlayacağınız, tatil paketleri avantajlı bir tatil için olmazsa olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir